Provet dołączył do akcji darmowego czipowania psów finansowanego przez Urząd Miejski w Radomiu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Akcja skierowana jest do mieszkańców Gminy Miasta Radomia, którzy są właścicielami psów.

Aby bezpłatnie zaczipować zwierzę należy zgłosić się do gabinetu z dowodem osobistym i z książeczką zdrowia psa z wpisanym aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie. Jeżeli takiego wpisu nie ma, albo minął już termin wykonania kolejnego szczepienia zwierzę można zaszczepić przeciw wściekliźnie na miejscu w gabinecie. Następnie należy wypełnić wniosek o wykonanie elektronicznego oznakowania i to wszystko! Zwierzę zostaje zaczipowane poprzez zrobienie podskórnego zastrzyku!

Akcje bezpłatnego czipowania są organizowane na terenie wielu polskich miast jako narzędzie do walki z bezdomnością zwierząt. Rutynowo czipuje się zwierzęta w schroniskach, również właściciele hodowli coraz częściej zamiast na wykonanie tatuażu decydują się na implantację mikroczipa u rodowodowych szczeniąt. Na zaczipowaniu psa skorzysta każdy właściciel, bo kiedy pies zaginie to dzięki mikroczipowi znacznie zwiększają się szanse na jego powrót do domu.  Dodatkową korzyścią dla portfela właściciela jest zmniejszenie kosztów przygotowania paszportu dla pupila, który ma podróżować za granicę. Bowiem, aby wystawić  paszport zwierzę musi być trwale i czytelnie oznakowane, co jest równoznaczne z założeniem mikroczipa. Ponieważ wielu właścicieli często decyduje się na płatne zaczipowanie czworonoga tym bardziej zachęcamy ze skorzystania z oferty finansowanej przez UM w Radomiu.